Ağır Ceza Avukatı Nedir?

Ağır ceza avukatı, Türk Ceza Kanunun da ceza hukuku, "Sanık için şüphe durumunda" yönlendirilir. Ceza avukatı bu bağlamda müvekkil olarak haklarınızı bilir. Suçlu bir kişi için cezai bir meselede profesyonel destek aldığı kişidir. Bu şekilde, ağır ceza avukatı sıradan bir kişi olarak size umutsuz görünen dava veya davalar durumlarında, yani suç işleyen bir kişiyi savunmak zorunda kaldığında, müvekkili için bir savunma stratejisi geliştirerek her durumdan en iyi şekilde faydalanabilir.

Sizin için ağır ceza avukatınınız en hafif cezayı, tutumu veya beraatı elde etmeye çalışacağı anlamına gelir, çünkü mahkemedeki işi tam olarak budur.

Ağır Ceza Avukatı Nasıl Olunur?

Ağır ceza avukatı aslen hukuk fakültesi mezun olmuş, diplomasını almış ve gerekli staj eğitimini tamamlamış her avukat ağır ceza avukatı olabilir. Konunun asıl meselesi yıllar içinde ceza davaları konusunda tecrübe, bilgi ve birikime istinaden ağır ceza davalarında avukatlar başarı elde edebilir. Ağır ceza diye bir avukatlık bölümü yoktur.

Ceza Hukuku Nedir?

Ceza hukuku, ağır ceza avukatın ve müvekkilinin yasal sonuçlara ilişkin gerçekçi tahminleri dikkate alması gereken suc ve ceza kavramları ile iki bölümden oluşur genel ceza ve özel ceza olarak tanımlanır. Suç ve ceza kavramlarını ilgilendiren kamu hukuk alanıdır.

Ağır ceza avukatı, ceza hukuku avukatı çok yoğun takip isteyen aynı zamanda hukuksal alanda pratik ve teorik bilgilerin yüksek olmasını bekleyen hassas alandır. Nitekim ağır ceza mahkemelerinde verilen hükümler söz konusu kişinin özgürlüğü üzerine kuruludur. Ağır ceza mahkemelerinde verilen cezanın alt sınırı genellikle 10 yıldır.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ağır ceza avukatların ilgilendiği davalar nelerdir? Cinsel Saldırı, Çocukların Cinsel İstismarı, Devlet Güvenliği Suçları, Hilleli İflas, İnsan Ticareti, İntihara Yönlendirme, İşkence Davaları, Kasten Adam Öldürme, Nitelikli Yağma, Organ ve Doku Ticareti, Parada Sahtecilik, Resmi Belgede Sahtecilik, Rüşvet Davaları, Uyuşturucu Uyarıcı Madde İmalat ve Ticareti ve Zimmet Davaları ve ağırlaştırılmış hapis cezaları. 10 Yıl ve üzeri hapis cezasına mahkum olanların davaları.

Ceza Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Ceza avukatı mahkemelerde müvekkil veya müvekkillerin haklarını savunur. Hukuki bilgilere dayanarak yasalar çerçevesinde şüpheli yada sanığın haklarını savunmakla yükümlüdür.

Ceza hukuku kanunlarının uygulanmasında, yargı görevi yapan deyiminden yüksek mahkemeler, adli ve idari mahkemeler üye ve hakimleri ile Cumhuriyet savcısı ve ağır ceza avukatlarıdır. Ülkemizde herkesin karşılaşacağı ve mağdur olmaması amacıyla, ağır ceza avukatının yeri farklıdır. Asliye ceza avukatı dava açılma ve süreçlerinde sanık ya da şüpheli yalnız olmak istemeyecektir. Sözleşmeli avukatlarımız ile cezaevi, savcılık ve dava süreçlerinde hukuki yardımlarımız sonucunda haksızlıkların önüne geçtiğimizi gördük. Bu kapsam da branşlaşmış en iyi ağır ceza avukatı meslektaşlarımızla hukuki danışmanlığımızı sürdürmekteyiz.

Ceza Avukatı Nedir?

Ceza avukatı; ceza yargılama aşamasında şüphelilerin veya sanıkların savunmalarını Müdafi olarak yapan avukatlara denir. Ceza hukuku avukatı savunmasını üstlendiği kişi veya kişileri sözlü ve yazılı eylemlerle savunur.

Ağır ceza avukatı, Sulh Ceza ve Asliye Ceza mahkemelerinde görülen davaların tümüne avukat olarak ceza hukuku avukatı bakmaktadır. Bu davalar genellikle hırsızlık, adam öldürme, dolandırıcılık, tehdit, kavga ve çete kurma gibi hukuksal durumlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ağır ceza avukatlığında dosya kapsamını değerlendirerek, tüm delilerin eksiksiz toplanması ve mahkemeye sunulması cezasını düşürme de önemli rol oynamaktadır. Cezaevinde bir diğer adı (tutukevi) bulunan sanık için bu delilerin toplanması ve hazırlanması da çok önemli rol oynamaktadır. Ağır ceza avukatları yargıtay ceza dairelerine temyiz durumunda bir önceki yerel mahkemedeki karara gerçek farklı bilgiler ile görüş bildirmelidir. Bilhassa Ağır Ceza yargılanmasını ilgilendiren işlerin manevi açıdan yıpratıcı bir süreç olması ve teknik kısımların hassasiyeti nedeni ile ağır ceza avukatlarının takip etmesi gereken bir alandır.

İstanbul Kartal Ağır Ceza Avukatı - İstanbul Çağlayan Ağır Ceza Avukatı. Bilgi almak için arayabilirsiniz.

Genelde işlem yaptığımız davalar İstanbul Anadolu Adalet Sarayı (Kartal Adliyesi) ve İstanbul Adalet Sarayı (Çağlayan Adliyesi) bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

telefon whatsapp