ATK HUKUK BÜROSU

Ağır Ceza Avukatı Nedir Ne İş Yapar?

Ağır ceza avukatı nedir ne iş yapar; Türk Ceza Kanunun da ceza hukuku, "Sanık için şüphe durumunda" yönlendirilir. Ceza avukatı bu bağlamda müvekkil olarak haklarınızı bilir. Suçlu bir kişi için cezai bir meselede profesyonel destek aldığı kişidir. Bu şekilde, ağır ceza avukatı sıradan bir kişi olarak size umutsuz görünen dava veya davalar durumlarında, yani suç işleyen bir kişiyi savunmak zorunda kaldığında, müvekkili için bir savunma stratejisi geliştirerek her durumdan en iyi şekilde faydalanabilir.

Sizin için ağır ceza avukatınınız en hafif cezayı, tutumu veya beraatı elde etmeye çalışacağı anlamına gelir, çünkü mahkemedeki işi tam olarak budur.

Ceza hukuku, ağır ceza avukatın ve müvekkilinin yasal sonuçlara ilişkin gerçekçi tahminleri dikkate alması gereken net bir hukuk alanıdır.

Ağır Ceza avukatı, ceza hukuku avukatı çok yoğun takip isteyen aynı zamanda hukuksal alanda pratik ve teorik bilgilerin yüksek olmasını bekleyen hassas alandır. Nitekim Ağır Ceza Mahkemelerinde verilen hükümler söz konusu kişinin özgürlüğü üzerine kuruludur. Ağır ceza mahkemelerinde verilen cezanın alt sınırı genellikle 10 yıldır.

Ağır Ceza Avukatı Nelere Bakar?

Ağır Ceza Avukatların İlgilendiği Davalar Nelerdir; Cinsel Saldırı, Çocukların Cinsel İstismarı, Devlet Güvenliği Suçları, Hilleli İflas, İnsan Ticareti, İntihara Yönlendirme, İşkence Davaları, Kasten Adam Öldürme, Nitelikli Yağma, Organ ve Doku Ticareti, Parada Sahtecilik, Resmi Belgede Sahtecilik, Rüşvet Davaları, Uyuşturucu Uyarıcı Madde İmalat ve Ticareti ve Zimmet Davaları.

Ağır Ceza Hukuku Avukatı

Ceza kanunlarının uygulanmasında, Yargı görevi yapan deyiminden; yüksek mahkemeler, adli ve idari mahkemeler üye ve hakimleri ile Cumhuriyet savcısı ve ağır ceza avukatlarıdır.

Ülkemizde herkesin karşılaşacağı ve mağdur olmaması amacıyla, ağır ceza avukatının yeri farklıdır. Asliye ceza avukatı dava açılma ve süreçlerinde sanık ya da şüpheli yalnız olmak istemeyecektir. Sözleşmeli avukatlarımızla cezaevi, savcılık ve dava süreçlerinde hukuki yardımlarımız sonucunda haksızlıkların önüne geçtiğimizi gördük. Bu kapsam da branşlaşmış en iyi ağır ceza avukatı meslektaşlarımızla hukuki danışmanlığımızı sürdürmekteyiz.

Ceza Avukatı Ne İş Yapar?

Ağır ceza avukatı, Sulh Ceza ve Asliye Ceza mahkemelerinde görülen davaların tümüne avukat olarak ceza hukuku avukatı bakmaktadır. Bu davalar genellikle hırsızlık, adam öldürme, dolandırıcılık, tehdit, kavga ve çete kurma gibi hukuksal durumlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ağır ceza avukatlığında dosya kapsamını değerlendirerek, tüm delilerin eksiksiz toplanması ve mahkemeye sunulması önemli rol oynamaktadır. Cezaevinde bir diğer adı (tutukevi) bulunan sanık için bu delilerin toplanması ve hazırlanması da çok önemli rol oynamaktadır. Ağır ceza avukatları yargıtay ceza dairelerine temyiz durumunda bir önceki yerel mahkemedeki karara gerçek farklı bilgiler ile görüş bildirmelidir. Bilhassa Ağır Ceza yargılanmasını ilgilendiren işlerin manevi açıdan yıpratıcı bir süreç olması ve teknik kısımların hassasiyeti nedeni ile ağır ceza avukatlarının takip etmesi gereken bir alandır.

İstanbul Kartal Çağlayan - Ankara - İzmir - Ağır Ceza Avukatı. Bilgi almak için arayabilirsiniz.

telefon whatsapp