Ağır Ceza Avukatı

Ağır ceza avukatı, Türk Ceza Kanunun da ceza hukuku, "Sanık için şüphe durumunda" yönlendirilir. Ceza avukatı bu bağlamda müvekkil olarak haklarınızı bilir. Suçlu bir kişi için cezai bir meselede profesyonel destek aldığı kişidir. Bu şekilde, ağır ceza avukatı sıradan bir kişi olarak size umutsuz görünen dava veya davalar durumlarında, yani suç işleyen bir kişiyi savunmak zorunda kaldığında, müvekkili için bir savunma stratejisi geliştirerek her durumdan en iyi şekilde faydalanabilir.

Sizin için ağır ceza avukatınınız en hafif cezayı, tutumu veya beraatı elde etmeye çalışacağı anlamına gelir, çünkü mahkemedeki işi tam olarak budur.

Ağır Ceza Avukatı Nasıl Olunur?

Ağır ceza avukatı aslen hukuk fakültesi mezun olmuş, diplomasını almış ve gerekli staj eğitimini tamamlamış her avukat ağır ceza avukatı olabilir. Konunun asıl meselesi yıllar içinde ceza davaları konusunda tecrübe, bilgi ve birikime istinaden ağır ceza davalarında avukatlar başarı elde edebilir. Ağır ceza diye bir avukatlık bölümü yoktur.

Ceza Hukuku Nedir?

Ceza hukuku, ağır ceza avukatın ve müvekkilinin yasal sonuçlara ilişkin gerçekçi tahminleri dikkate alması gereken suc ve ceza kavramları ile iki bölümden oluşur genel ceza ve özel ceza olarak tanımlanır. Suç ve ceza kavramlarını ilgilendiren kamu hukuk alanıdır.

Ağır ceza avukatı, ceza hukuku avukatı çok yoğun takip isteyen aynı zamanda hukuksal alanda pratik ve teorik bilgilerin yüksek olmasını bekleyen hassas alandır. Nitekim ağır ceza mahkemelerinde verilen hükümler söz konusu kişinin özgürlüğü üzerine kuruludur. Ağır ceza mahkemelerinde verilen cezanın alt sınırı genellikle 10 yıldır.

Numara Ağır Hapis Cezaları
1 Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Cezası
2 Müebbet Hapis Cezası
3 Süreli Hapis Cezası

1. Ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası, hükümlünün hayatı boyunca hapiste kalır.

2. Müebbet hapis cezası, hükümlünün hayatı boyunca hapiste kalır. Bazı ülkelerde bir kısmı müebbet hapis cezaları bakımından, sadece af imkanını tanımıştır.

3.Süreli hapis cezası kanunda aksi belirtilmeyen hallerde bir aydan az, yirmi yıldan fazla verilmez.

Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ağır ceza avukatların ilgilendiği davalar nelerdir? Cinsel Saldırı, Çocukların Cinsel İstismarı, Devlet Güvenliği Suçları, Hilleli İflas, İnsan Ticareti, İntihara Yönlendirme, İşkence Davaları, Kasten Adam Öldürme, Nitelikli Yağma, Organ ve Doku Ticareti, Parada Sahtecilik, Resmi Belgede Sahtecilik, Rüşvet Davaları, Uyuşturucu Uyarıcı Madde İmalat ve Ticareti ve Zimmet Davaları, asliye ceza mahkemelerinin kararları ve ağırlaştırılmış hapis cezaları. 10 Yıl ve üzeri hapis cezasına mahkum olanların davaları.

Ceza Hukuku Avukatı Ne Yapar?

Ceza avukatı mahkemelerde müvekkil veya müvekkillerin haklarını savunur. Hukuki bilgilere dayanarak yasalar çerçevesinde şüpheli yada sanığın haklarını savunmakla yükümlüdür.

Ceza hukuku kanunlarının uygulanmasında, yargı görevi yapan deyiminden yüksek mahkemeler, adli ve idari mahkemeler üye ve hakimleri ile Cumhuriyet savcısı ve ağır ceza avukatlarıdır. Ülkemizde herkesin karşılaşacağı ve mağdur olmaması amacıyla, ağır ceza avukatının yeri farklıdır. Asliye ceza avukatı dava açılma ve süreçlerinde sanık ya da şüpheli yalnız olmak istemeyecektir. Sözleşmeli avukatlarımız ile cezaevi, savcılık ve dava süreçlerinde hukuki yardımlarımız sonucunda haksızlıkların önüne geçtiğimizi gördük. Bu kapsam da branşlaşmış en iyi ağır ceza avukatı meslektaşlarımızla hukuki danışmanlığımızı sürdürmekteyiz.

Ceza Avukatı Nedir?

Ceza avukatı; ceza yargılama aşamasında şüphelilerin veya sanıkların savunmalarını Müdafi olarak yapan avukatlara denir. Ceza hukuku avukatı savunmasını üstlendiği kişi veya kişileri sözlü ve yazılı eylemlerle savunur.

Ağır ceza avukatı, Sulh Ceza ve Asliye Ceza mahkemelerinde görülen davaların tümüne avukat olarak ceza hukuku avukatı bakmaktadır. Bu davalar genellikle hırsızlık, adam öldürme, nitelikli dolandırıcılık, tehdit, kavga ve çete kurma gibi hukuksal durumlar şeklinde karşımıza çıkmaktadır. Ağır ceza avukatlığında dosya kapsamını değerlendirerek, tüm delilerin eksiksiz toplanması ve mahkemeye sunulması cezasını düşürme de önemli rol oynamaktadır. Cezaevinde bir diğer adı (tutukevi) bulunan sanık için bu delilerin toplanması ve hazırlanması da çok önemli rol oynamaktadır. Ağır ceza avukatları yargıtay ceza dairelerine temyiz durumunda bir önceki yerel mahkemedeki karara gerçek farklı bilgiler ile görüş bildirmelidir. Bilhassa Ağır Ceza yargılanmasını ilgilendiren işlerin manevi açıdan yıpratıcı bir süreç olması ve teknik kısımların hassasiyeti nedeni ile ağır ceza avukatlarının takip etmesi gereken bir alandır.

Asliye ceza mahkemelerinin, avukat olarak, genellikle daha hafif suçlarla ilgili ceza davalarını üstlenirken; ağır ceza mahkemelerinin, daha ciddi suçlar ve davalar konusunda uzmanlık sağlayan ceza avukatları tarafından temsil edilmesi mümkündür. Hukuk dalı olarak, ceza davalarını yöneten bir avukatın uzmanlık alanı genellikle ceza hukukudur. İdare hukuku avukatları, idari davalar ve idari işlemlerle ilgilenir; idari mahkemelerde müvekkillerini temsil eder ve idari yargıda kararlarına itiraz edebilirler. Nitelikli dolandırıcılık gibi suçlarla ilgili davalarda, bu tür davaların savunmasını üstlenen avukatlar özel yeteneklere sahip olabilirler. Tam yargı davaları genellikle vergi mahkemelerinde ele alınır ve vergi mahkemelerinde uzmanlaşmış avukatlar, müvekkillerinin haklarını savunmak ve bu tür davaların hukuki süreçlerini yönetmek için görev alabilirler.

İstanbul Kartal Ağır Ceza Avukatı - İstanbul Çağlayan Ağır Ceza Avukatı. Bilgi almak için arayabilirsiniz.

Çalışma alanlarımız ceza hukuku ağırlıklı Müvekkillerin ihtiyacı doğrultusunda ağır ceza hukuku alanında danışmanlık ve dava takip hizmetlerini yapmaktayız. İstanbul Anadolu Adalet Sarayı (Kartal Adliyesi) ve İstanbul Adalet Sarayı (Çağlayan Adliyesi) bölgelerinde hizmet vermekteyiz.

telefon whatsapp